Jak vybrat svatební šaty v těhotenství?

11. 7. 2018

S výběrem nespěchejte

Při shánění šatů není kam spěchat. Na začátku těhotenství jen těžko odhadnete, jak velké bříško budete mít za pár týdnů či měsíců. Nejlepší je šaty pořídit nejdéle 8 týdnů před samotnou svatbou. Do té doby můžete hledat, inspirovat se a přemýšlet o vhodném střihu, zdobení a doplňcích. Poslední zkoušku si pak naplánujte jen pár dnů před vaším velkým dnem. Svatební šaty se tak mohou ještě včas upravit a vy budete mít jistotu, že vám budou perfektně sedět.

Kdy potřebuji těhotenské svatební šaty a kdy stačí klasické?

Budete-li se vdávat v prvních třech měsících těhotenství, není nutné hned shánět svatební šaty pro těhotné. Vybírat můžete z klasických svatebních šatů. Je však dobré vyhnout se takovým, které jsou v pase příliš úzké a bříško nepříjemně obepínají. Z tohoto důvodu se v těhotenství nedoporučují korzetové modely.

Zvolte správný střih

Chcete rostoucí bříško skrýt? Pak vybírejte z šatů, které mají v oblasti hrudníku řasení, stuhu nebo jinou zajímavou aplikací. Dobré je, když jsou trochu volnější, mají šněrování, volnou sukni nebo jsou přepásány těsně pod prsy a dolů volně splývají. Těhotným nevěstám velice sluší šaty s véčkovým výstřihem a také róby s odhalenými rameny. Chcete na své těhotenské bříško naopak upozornit? Pak je pro vás jako dělaný elastický materiál a střih obepínající břicho i boky. Líbit se vám jistě budou i šaty empírového střihu. Dávejte si však pozor, aby vás šaty nikde neškrtily a vy jste se v nich stále cítila pohodlně.

Barva a materiál

Těhotenské svatební šaty dnes seženete v mnoha různých barvách i materiálech. Na své si přijdou milovnice čistě bílé, krémové, champagne i starorůžové. Materiál šatů vybírejte podle toho, aby vám byl příjemný na kůži. K nejpohodlnějším materiálům patří satén, hedvábí, bavlna a elastan. 

Kde těhotenské šaty na svatbu sehnat?

Můžete projít internetové obchody nebo navštívit svatební salón a využít rad prodavaček, které vám pomohou vybrat ten nejlepší model. Spousta nastávajících maminek si svatební šaty nechává ušít přímo na míru. V tomto případě ale musíte počítat i s vyšší částkou. Další možností je půjčovna svatebních šatů, kde vám poradí s výběrem a šaty vám pár dní před svatbou upraví tak, aby perfektně seděly. Některé svatební salóny zapůjčení těhotenských také nabízí. V každém případě je ale dobré je předem kontaktovat a poptat se, jakou mají nabídku.